6 تفاوت اصلی یک بازیگر خوب و یک بازیگر بد

6 تفاوت اصلی یک بازیگر خوب و یک بازیگر بد

 

بعضی از بازیگران به خاطر نقش‌های خوبشان ستایش می‌شود و بعضی دیگر  از منتقدان نظرات منفی دریافت می کنند  و به عنوان یک عنوان "بازیگران بد"  شناخته می شوند. چه چیز هایی تفاوت بین یک بازیگر خوب و بد را مشخص می کند؟ چرا بعضی ها اسکار بهترین بازیگر را میگیرند و بعضی دیگر برنده تمشک طلایی می شوند؟

این مقاله را بخوانید تا  متوجه شوید  که بازیگر خوب و بد چه ویژگی هایی دارند.

 

احساسات 

 بازیگرانی که با شورو هیجان در مقابل مخاطب خود  و یا مقابل  دوربین بازی می کنند و احساسات خود را به واقعی ترین شکل ممکن ارائه می دهند بازیگران خوبی هستند.

 بازیگران بعد معمولاً نگران این هستند که خیلی "زشت"به نظر نرسند،   برای همین هم احساسات خود را کنترل می‌کند و همین کار باعث بازی ضعیف آنها میشود.

 

 

عدم اعتماد به نفس

بعضی از بازیگران از استعدادهای خود مطمئن نیستند  برای همین جلوی دوربین آرامش ندارن، آن‌ها بسیار در بازیگری پرتنش و پراسترس هستند. اگر این بازیگرها با استعداد باشند معمولاً با تمرین زیاد و ادامه راه بازیگری و به دست آوردن تجربه های بیشتری در این زمینه اعتماد به نفس خود را پیدا می کنند.

 گاهی وقتها پیش می آید که بازیگران بسیار با تجربه هم دربعضی از روزها و یا در مقابل بعضی کارگردان ها  احساس استرس میکنند  بنابراین اگر جزو این دسته  هستید ناامید نشوید به تمرین کردن ادامه دهید تا بتوانید محیط امنی موقع فیلمبرداری و یا اجرای نقش روی صحنه تئاتر برای خودتان ایجاد کنید.

 

لحن و بیان

بازیگران بزرگ معمولاً بسیار به گویندگی هم مسلط  هستند.اوج و فرود صدای خودشان را می شناسند.  و می دانند که برای اجرای هر نقشی باید با چه لحنی صحبت کنند.  بازیگر هایی که معمولاً سابقه گویندگی و یا اجرا روی صحنه تئاتر را دارند  جزو این دسته از بازیگران هستند.

 بازیگران برد معمولاً روی لحن خود تمرکز ندارد آنها فقط دیالوگ ها را می گویند و حس را وارد لحن نمیکنند.  اگر در اجرای لحن مناسب مشکل دارید نگران نباشید با گوش دادن خوب به صحبت کردن دیگران و یا تمرین سخنرانی می توانید به یک بازیگر با لحن درست تبدیل شوید.

 

احساس راحتی با بدن

اگر با بدن خود صمیمی نباشید و آن را به خوبی نشناسید این در بازی شما به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.  به خاطر داشته باشید که بعضی از بازیگر ها بسیار لاغر و بعضی ها بسیار چاق هستند  بعضی نقش ها نیاز به کاهش وزن عجیب و یا افزایش وزن زیاد دارند حتی با وجود گریم های سنگین و عجیب و غریب . مهم نیست که  بدن شما چه فرمی دارد، مهم این است که با آن احساس صمیمیت و راحتی کنید چرا که صمیمیت با بدن به خوبی در چهره و عملکرد شما نشان داده می شود.

 سعی کنید به صورت تمرینی از خودتان در خانه فیلمبرداری کنید تا بتوانید هم با دوربین کنار بیایید و هم  راحت ترین و طبیعی ترین حالت خود را در صفحه نمایش پیدا کنید.

 

صدا سازی نکنید

مهمترین سرمایه یک بازیگر صدای یک بازیگر باید بداند که چگونه صدای خود را کنترل کند. هیچکس با تقلید صدای آلن دلون بازیگر خوبی نشده و هیچ کاراکتر کمدی ای هم با  در آوردن صداهای زیر و زنانه از خودش خنده دار نمیشود.

شما باید یک سری آموزش ببینید برای اینکه فن بیان خودتان را قوی کنید. صدایی که با آن نقش را بازی می کنید باید تا حد ممکن نزدیک به صدای خودتان باشد صداسازی در مواقع خیلی خاص باعث افت کیفیت بازیگری شما می شود.

 

 برنامه ریزی و گرم کردن

هر بازیگر خوبی به زبانی آماده سازی قبل از اجرای نقش احتیاج دارد. بسیار مهم است که شما به عنوان یک بازیگر به وقت  بگذارید راجع به فیلمنامه فکر کنید.  اینکه چگونه قرار است بازی کنید، چه حرکاتی قرار است انجام دهید و چه لحنی قرار است داشته باشید.  سعی کنید این ها را گوشه فیلمنامه بنویسید و یادداشت بردارید.  کسانی که در بازیگری جدی نیستند، به فیلمنامه اکتفا می کند اما کسانی که واقعاً می‌خواهند بازی خوبی از خود به نمایش بگذارند و علاوه بر فیلم نامه به حرف دیگران هم (از کارگردان و بازیگردان گرفته تا نقش های مقابل شان ) گوش می کنند.  آنها خوب می دانند که  درک فضای کاری به اندازه خواندن فیلمنامه مهم است.

در نهایت بازیگران خوب و بازیگرانی که محبوب هستند بسیار پرتحرک دقیق تلاشگر و بسیار باهوش هستند.  در ویدیو تعدادی از بدترین نقش آفرینی بازیگران معروف هالیوود را می بینید. میتوانید بررسی کنید که هر کدام از این بازی ها  چرا بازی های بدی به شمار می روند و از آنها در بازیگری خودتان درس بگیرید.

 

برای دیدن ویدیو کلیک کنید 

 
 
 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.