آموزش بازیگری برای تازه وارد ها

آموزش بازیگری برای تازه وارد ها

شاید برای خیلی از شما سوال باشد که چگونه باید برای شروع درس و آموزش بازیگری آماده شد؟ در اینجا، ما به شما توضیح می دهیم که آموزش بازیگری را با چه چیزهایی باید آغاز کنید و خودتان را برای جنگیدن در میدان چه نبردی باید تمرین بدهید.

 

قدم اول کلاس بازیگری

شما همیشه می خواستید که یک بازیگر باشید این رویای کودکی شما بوده و تصور میکنید استعداد این کار را هم دارید پس اولین گام را در جهت درست بردارید: بازیگری را آموزش ببینید. در حالی که برخی از افراد مشهور موفق در عالم سینما "کشف" شده اند، اکثریت قریب به اتفاق بازیگران و هنرپیشه های با استعداد، آموزش های فراوانی دیده اند تا به این درجه از مهارت رسیده اند، مانند حضور در دانشگاه ، کلاس های آموزش بازیگری ، تمرین خصوصی و ...

 

کمی عصبانیت و استرس مفید است

در ابتدای مسیر آموزش بازیگری باید انتظار چه چیزی را داشته باشید ؟ شما ممکن است نقش کوچکی در مجموعه تئاتر موزیکال یا تئاتر محلی پیدا کنید . ممکن است تا کنون هیچ تجربه ای غیر از تئاتر های مدرسه نداشته باشید و احساس کنید که این سرمایه گذاری برای آینده تان ریسک بالایی دارد در هر صورت، احتمالا عصبی خواهید شد و در روز اول احساس ضعف می کنید. این دقیقا همان احساس درست است! صرف نظر از تکنیک های خاص، بازیگری در مورد دسترسی به احساسات مختلف انسان و ارتباط با دیگران بر اساس تجربه مشترک است. یک بازیگر دائما خود را در شرایط آسیب پذیر قرار می دهد تا یک مخاطب بتواند کاملا آن را درک کند. به آن احساس خام میدان بدهید و آن را با آغوش باز بپذیرید!

 

تمرین ها را جدی بگیرید 

شما ممکن است برای آموزش بازیگری یک درس خصوصی بگیرید یا احساس راحتی کنید و یک کلاس گروهی برای آموزش بازیگری انتخاب کنید. صرف نظر از هر انتخابی، شما در معرض یک دسته از تمرینات مختلف بازیگری و "بازی ها" هستید که در ابتدا ناخوشایند هستند، اما به تدریج جوری به این تمرین ها عادت میکنید که دیگر فقط با آنها راحت نیستید، بلکه منتظر شروع دوره و شرکت در آنها هستید!

 

ارتباط با صدا و بدن مهم ترین اصل بازیگری

ابزار اصلی بازیگر بدن است، و هر کسی که علاقه مند به انجام تمرین ها است، باید کنترل کامل بر همه چیزهایی که یک فرد به وسیله آنها ارتباط برقرار میکند از جمله صدا و بدن را داشته باشد. برای انجام این کار، اکثر درسها معمولا با تمرینات فیزیکی خاصی آغاز می شود. شما ممکن است مدت زمان زیادی را صرف تنفس کنید، مانند اینکه چطور مقدار زیادی از هوا را مصرف کنید و از آن برای دسترسی به حداکثر توان خود استفاده کنید. این به کاهش اضطراب و بهبود کیفیت صدای صحبت کردن کمک می کند، که برای در بازیگری چه در سینما و چه روی صحنه تئاتر عنصری حیاتی به شمار می رود.

بعد از تمرین تنفس، شما به احتمال زیاد با چند دقیقه تمرین کشش روبه رو  خواهید شد تا ماهیچه هایتان را شل کنید. از آنجا که تقریبا در تمام نمایش ها، موزیکال ها، فیلم ها و سریال های تلویزیونی نیاز به حرکت دارید(مگر اینکه شما شخصیت یک جسد در یک قسمت از یک سریال تلویزیونی را  بازی کنید) ، باید بدانید که بدن چگونه کار می کند. هدف این است که شما در جریان آموزش بازیگری هر تنشی که در بدنتان ممکن است وجود داشته باشد از بین ببرید انجام این تمرین به شما این امکان را می دهد که به راحتی در زمانی که قرار است روی صحنه اجرایی داشته باشید، احساس راحتی کنید.

 

آماده برای اجرای صحنه های سخت

 

بعد از تمرین بدن ، ما وارد تمرین های آماده سازی و کار بداهه می شویم . تمرینات بازیگری تئاتر از جمله تمرین هایی برای حفظ تمرکز و توجه بازیگران ترجیحا در یک محیط گروهی. این فعالیت ها با وجود اینکه عنصر اساسی آموزش بازیگری هستند ، ممکن است در ابتدا حرکات غیر معمول و فریادهای بی هدف به نظر برسند اما در طول اجرای آنها شما مهارتهای اجرایی اولیه مانند "زندگی در لحظه" و “نگه داشتن تماس چشمی با بازیگر رو به رو “ را آموزش میبینید.

 نهایت، با گذراندن دوره های بازیگری بیشتری که در آن حضور دارید و پیشرفته تر خواهید شد، شما به مرور در تک پلان ها، صحنه های کوتاه و شاید حتی برای اجرای کامل انتخاب خواهید شد و در همین اجراها باید تلاش کنید که تجربه خود را برای رسیدن به بازی های جدی ‌و حرفه ای بلا ببرید. بهترین معلم تجربیات دنیای واقعی است و آموزش بازیگری زمانی هدفمند است که تجربی هم باشد تا به شما کمک کند آنچه را که لازم دارید از این تجربیات به دست آورید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.