10 راهکار که شما را برای تست بازیگری آماده می کند

10 راهکار که شما را برای تست بازیگری آماده می کند

اگر در فکر بازیگر شدن هستید و یا دلتان می‌خواهد در این راه قدم مثبتی بردارید بهتر است قبل از رفتن به دفاتر سینمایی مختلف و اجرای نقش های متفاوت برای کارگردان های ریز و درشت ، این مطلب را مطالعه کنید با رعایت این نکات می‌توانید تفاوت و تمایز خود را در تست بازیگری نسبت به دیگر شرکت کننده‌ها به نمایش بگذارید

  1. اولین نکته این است که قبل از تست بازیگری فیلمی از خودتان ضبط کنید تا بتوانید با ابعاد قاب دوربین آشنا شوید و چگونگی برخورد با دوربین را بفهمید این کار به شما کمک می‌کند ترستان هم از دوربین بریزد، سایز قاب های مختلف را امتحان کنید و چندین بار بازی خودتان را تماشا کنید ، با این کار می‌توانید از دید یک بازیگردان و یا کارگردان خودتان را مورد قضاوت قرار بدهید.

 

  1. به یاد داشته باشید که بازیگردان شما را انتخاب کرده و به شما زنگ زده تا برای تست حضوری بروید این یعنی شما از بین چندین کاندیدای دیگر انتخاب شده اید پس نگران نباشید و سعی کنید نقشی که از شما می‌خواهند را با آرامش کامل اجرا کنید این فرصتی است که به شما داده شده تا بدرخشید

 

  1. وقتی مقابل بازیگردان و یا کارگردان نشستید و دوربینی هم آنجا روشن بود موقع خواندن دیالوگ ها به دوربین خیره نشوید ، البته گاهی کارگردان از شما می‌خواهد که این کار را انجام دهید اما در صورت شک و تردید حتماً قبل از اجرای نقش سؤال کنید که کسی که از شما تست بازیگری می‌گیرد ترجیح می دهد شما با کدام زاویه دیالوگ برقرار کنید.

 

  1. اگر قرار شد به دوربین نگاه کنید سعی کنید خط نگاه خود را بالای لنز دوربین و یا سمت راست آن تنظیم کنید مگر اینکه از شما خواسته شود درست به میانه لنز زل بزنید

 

  1. بهتر است اگر نیاز به بازی جلو دوربین بود از کارگردان بپرسید که چه اندازه نمایی از شما گرفته می شود ، با دانستن آن می‌توانید بازی خود را بر اساس نوع فیلم برداری تنظیم کنید و بهترین حالت از بازی را ارائه دهید که اکت بیشتر یا کمتری نسبت به قاب دوربین و اندازه نما نداشته باشید

 

  1. در 90٪ از تست های بازیگری در اتاق فقط شما و بازیگردان یا کارگردان قرار دارید ، نمی‌توانید از آن‌ها توقع داشته باشید برای شما نمونه نقش را بازی کنند پس هر چه از شما خواسته شد باید بتوانید حس و حال آن را سریع در خودتان به وجود بیاورید ، اگر از شما خواستند لهجه ای خاص یا بیانی خاص را ادا کنید باید بتوانید نمونه آن را فوراً در ذهنتان پیدا کنید و آن را اجرایی کنید.

 

  1. سعی کنید کمی کندتر از حد معمول حرف بزنید اما نه خیلی که مشخص باشد! ویدئوی شما احتمال دارد بعد از انجام تست بازیگری بارها و بارها مورد بازبینی افراد مختلف قرار بگیرد .پس مطمئن شوید که آن‌ها می توانند به طور کامل هر کلمه را بشنوند و درک کنند و ضمناً می توانند به وضوح بازی شما را ببینند. موی ریخته روی صورت ، عینک با فریم بزرگ ، کلاه و چیزهایی از این دست ارتباط کارگردان با شما را قطع خواهد کرد.

 

  1. بهتر است از تقلید صداهای صحنه اجتناب کنید ، شما را قرار نیست برای تقلید صدا استخدام کنند ، صداهایی مانند باز کردن در ، تایپ کردن ، رد پا و صدای جغد در شب و ... اصواتی هستند که بعداً به فیلم اضافه خواهند شد پس بهتر است در هنگام تست بازیگری نیز شما تمرکزتان را روی گفت و گو ها و حس جاری در آن‌ها بگذارید تا در آوردن صدای محیط.

 

  1. بزرگترین و مهم‌ترین کاری که می‌توانید انجام بدهید این است که آماده باشید ، بدانید قرار است چه نقشی را بازی کنید و قصه زندگی او را تحلیل کنید ، کوچک‌ترین افکار شخصیت شما بر روی صفحه بزرگی نمایش داده خواهد شد و این لحظات چشمان شما و اشرافتان روی کارکتری که بازی می‌کنید می‌تواند شما را از بقیه جدا کند.

 

  1. هیچ چیز اضافه ای با خود به داخل اتاق تست بازیگری نبرید ، کیف ، پوشه ، دفترچه ، پالتو این‌ها همه وسایلی اضافه هستند که دست و پای شما را می‌بندند ، تنها اگر قرار است نقش شما وسیله ای به همراه داشته باشد می‌تواند آن را با خود به اتاق تست ببرید مثلاً اگر قرار است نقشی که برای آن تست می‌دهید با تلفن مکالمه کند.

 

باز هم تاکید می‌کنیم که کاملاً آماده باشید ، ممکن است اتاق تست بازیگری علاوه بر تصویر نور هم وجود داشته باشد ، ممکن است به جای بازیگر دیگر خود کارگردان و بازیگردان متن رو به روی شما را بخوانند ، ممکن است از شما بخواهند از جای دیگری از متن که به شما گفته نشده بود قسمتی را اجرا کنید و حتی ممکن است از شما بخواهند نقشی را بداهه بازی کنید. در هر تست بازیگری برای اجرای هیچ چیز و همه چیز آماده باشید اما قبل از همه قاب دوربینتان را بشناسید.

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.