10 قانون فوری برای تاثیر گذاری روی کسی که از شما تست بازیگری می گیرد

10 قانون فوری برای تاثیر گذاری روی کسی که از شما تست بازیگری می گیرد

 

رویای شما محقق شده یک تیم تولید با شما تماس گرفته تا از شما تست بازیگری بگیرد. اما همه چیز همین تماس تلفنی نیست. تماس تلفنی برای تست بازیگری مرحله اول ماجراست در این مطلب می خواهیم چند قانون ساده به شما یاد بدهیم که در تست بازیگری با استفاده از آنها بتوانید تاثیر بهتری بر روی فردی که از شما تست بازیگری میگیرد داشته باشید.

  1. "اعتماد به نفس" در تست بازیگری

به نظر ساده است اما تمرین زیادی می خواهد تا شما بتوانید اعتماد به نفس لازم را در تست بازیگری به دست بیاورید.سرتان را بالا بگیرید و در هنگام ورود لبخند بزنید هیچ کس به بازیگری که دست و پایش را گم کرده و صدایش از استرس می لرزد اعتماد نمی کند.

 

مراقب باشید که اوضاع را تحت کنترل خود در بیاورید حتی اگر احساس خوبی ندارید ، عصبی هستید و یا روز بدی را شروع کرده اید. در تست بازیگری کسی با شما همدردی نخواهد کرد پس به دنبال جلب ترحم نباشید ، "از شهرستان آمده ام"، "عاشق بازیگری هستم" ، "همه فیلم های شما را دیده ام" و... شما را به بازیگر بهتری تبدیل نمی کند پس تمرکزتان را روی کاری که انجام میدهید بگذارید. لحظه ای که وارد می شوید خیلی مهم است، آن را از قبل تمرین کنید. مراقب زبان بدنتان باشید و از همه مهم تر هنگام ورود و خروج لبخند را فراموش نکنید این تصویری است که می تواند در ذهن مصاحبه گیرنده ماندگار باشد.

 

  1. "کنجکاوی" مشخصه مهمی برای بازیگران است

سوال هایی که برایتان پیش می آید را بپرسید. نگران قضاوت ها نباشید کارگردان یا مسئول انتخاب شما در تست بازیگری وظیفه دارد شما را با موقیعت و مختصاتی نقشی که قرار است بازی کنید آشنا کند. سینما بعد دنبال بازیگران کنجکاو و باهوش است پس از سوال کردن در رابطه با نقش نترسید.

 

 

  1. "تماس چشمی را فراموش نکنید

حفظ کردن دیالوگ ها یا فرو رفتن در نقش نباید مانع از تماس چشمی شما با کارگردان بشود ، البته منظور ما این نیست که مدام در چشم های کسی که دارد از شما تست میگیرد زل بزنید اما با او مثل یک دوربین زنده رفتار کنید نه مستقیم به آن نگاه کنید و نه از نگاه کردن به آن طفره بروید. هر دو به یک اندازه بد است. به خاطر داشته باشید که این ارتباط درست بازیگر با کارگردان است که اعتماد متقابل ایجاد می کند.

 

  1. "شخصیت پردازی" کلید موفقیت است

شناخت بازیگری

شما به عنوان یک بازیگر علاوه بر تاثیرگذاری خودتان باید حواستان به شخصیتی که بازی میکنید هم باشد. قبل از هر چیزی کل فیلم نامه را بخوانید و چند خطی که دوست دارید و نمونه بهتری از بازی شما را به نمایش میگذارد انتخاب کنید. در مورد یک شخصیت میتوانیم از طریق موارد زیر اطلاعات کسب کنیم :

آنچه که خوش شخصیت در رابطه با خودش می گوید

آنچه که دیگر شخصیت ها درباره او می گویند

آنچه نمایشنامه نویس یا فیلمنامه نویس در مورد میگوید

 

 

  1. "هدف" را در نظر بگیرید

دانستن مواردی که بالا تر گفته شد به اضافه کشف هدف شخصیت می تواند کمک زیادی به بازی شما بکند ، در این رابطه صحبت کوتاهی با نویسنده کار هم می تواند بسیار مفید باشد. هدف شخصیت در هر صحنه را در نطر بگیرید شخصیت کلی او را هم تحلیل کنید در کنار هم گذاشتن هر دو این ها میتواند شما را به خلق یک بازی به یاد ماندنی نزدیکتر کند.

 

  1. "مانع" را شناسایی کنید

یکی از اصول فیلم های خوب در نظر گرفتن مانع برای شخصیت است. کاراکتری که شما قرار است آن را بازی کنید چه مانعی در قصه دارد؟ مانع درونی؟ (حسادت ، مشکلات کودکی ، تنبلی و...) یا مانع بیرونی؟ ( نامادری بدجنس ، رئیس عصبی ، زامبی هایی که به شهر حمله کرده اند و...) بعد از شناختن مانع حالا میتوانید رفتار هایی که شخصیت برای مبازره با مانع های موجود و رسیدن به هدف انجام میدهد را بهتر درک کنید.

 

  1. "تضاد" همیشه راه حل بهتری است

گریه کردن هنگام ناراحتی ، فریاد زدن هنگام خشم  یا درشت شدن چشم ها وقت ترس نزدیک ترین چیزهایی هستند که به ذهن هر بازیگری میرسند اما لزوما بهترین واکنش ها نیستند. گاهی وقت ها آدم ها هنگام ناراحتی ساکت می شوند و یا ترس آنها را مجبور می کند چشم هایشان را ببندند ، بازی کردن یک لحظه یا یک حس به صورت کاملا متضاد و خلاف عادت، انتخاب بهتر و جالب تری نسبت به عکس العمل های عادی است ، این انتخاب متفاوت شما میتواند شما را در چشم کارگردان نسبت به دیگران متمایز کند.

 

  1. "دلیل" را پیدا کنید

حتی شخصیت های منفی و زننده باید در بعضی از سطوح قابل قبول (یا بهتر بگوییم قابل درک باشند) هیچ بد بی دلیل یا هیچ خوب بی دلیل وجود ندارد. سعی کنید دلیل به وجود آمدن شخصیتتان را پیدا کنید و آن را در بازی تان به نمایش بگذارید.

 

 

  1. "بازی" کنید ، فقط حرف نزنید

سعی کنید به جای دیالوگ گفتن بازی کنید. اکت درست نقش را پیدا کنید و آن را به نمایش بگذارید هر نگاه شما در بازیگری می تواند به اندازه چند صفحه متن مفهوم در خود داشته باشد. پس بازیگری را دست کم نگیرید همه چیز به دیالوگ محدود نمی شود.

 

  1. "پویایی" ویژگی مهم تست بازیگری

پویایی را در صحنه احساس کنید. فقط یک حس را بازی نکنید، چه زمانی بازیگر شخصیت عصبانی یا خشمگین می شود؟ چه زمانی هایی و یا در مواجه با چه کسانی اسیب پذیر تر است؟ چه زمانی میتوان خوشحالی را در رفتارش حس کرد؟ جواب دادن به همه این سوال ها باعث پویاتر شدن کاراکتر شما می شود

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.